Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Kasım 2014
Güllü MIZRAK
Güllü MIZRAK kimdir?
GÜNAHSIZ KELEBEK Roman'ının yazarı. Mersin İstikbal Gazetesi Köşe Yazarı.
  YAZARIN SAYFASI
Siyasetin bu günü...
Gelen  yeni gün, giden günü aratıyor mu? Siyaset ve gündem de çarpıcı olaylar baş gösterdi!
Allah herkesin yolunu açık etsin. Vicdanı rahat olan insan başını yastığa koyduğu zaman, zorlanadan uyur. Uyku preblemi yaşamaz. Vicdanı kendisini rahatsız eden, bazı konularda kaygı taşıyan, tasalanan, çeşitli problemleri olanlar uyumakta güçlük çekerler. Güne yorgun ve huzursuz başlarlar. Hata; İnsanlara özgü bir davranıştır. Hatalı davranışlarda bulunabilir insan, Yanlış hareketlerde bulunabilir. Yanlışını  farkettiği anda, geri adım atılmalıdır. 

Hata yapmakta ısrar etmek ise, öncelikle hatalı  davranışında ısrar eden kişilere zarar verir. Hangi konuda olursa, olsun merhamet ve vicdan boyutu gözetlenmelidir. Siyaset konularına bulaşmak istemesemde bu hararetli günde, yazyım bir kaç kelime dedim. Bir köşe yazımda bahsettiğim gibi; Sahneleniyor oyunlar..! 

 *Bölme planı* Adlı yazımda çeşitli oyunların, Ülkemiz üzerinde oynanmak istendiğine değinmiştim. Ortaya çıkan çarpıcı olaylarla ilgili soruşturmalar devam ederken, konu ile ilgili pek çok kişinin de canı yanacak gibi görünüyor. Tam da bu noktada, Halkın  galeyene gelmemesi, sakin bir tavır ve tutum sergilemesi gerekiyor. Olayların iç yüzünün henüz aydınlanmadığını düşünüyorum.

"Halk Bank için uyarılarımız sonuçsuz kaldı. İmparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz" Bu sözler,ABD Büyük elçisi Francis Ricciardo ya ait. Yani bu işlerde tezgah var demektir. Başka bir izahı var mı? Ülkeyi yıpratmak, güçlü yapısını bozmak, insanları birbirine düşürmek hedefleri arasındadır. Bu işlerde dış güçlerin parmağı varsa ki var diye düşünüyorum. Dikkatli olmalıyız!

Her hangi  bir taşkınlık, sokaklara dökülmek, slogan atmak gibi, hareketlerin akıllıca olmayacağı düşüncesi içindeyim. Bu gibi hareketler,yapılan planlara yardım etmek, yollarını açmak için malzeme vermek  olacaktır. Sükunet içinde beklemek ve izlemek gerekiyor. Dış güçler, çevrelerindeki komşularının, güçlü olmasını istemezler. Pek çok kez şahit olduk, gördük ve duyduk.Yaptıkları planlar, sonuçsuz kalmadı. En son örnekler; Hepinizin bildiği gibi, Suriye ve Mısır'dır.

Bu sahnelenen oyunların Milletimize, Devletimize zarar vermesine zemin hazırlamayalım.  Sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlardan anladığım kadarıyla, gerginlik durumu hakim.  İnsanların uykusunu kaçıran bu tatsız durumların, çözüme ulaşıp ulaşamayacağını zaman gösterecek. Ülkemizde patlak veren olaylar zincirlerine yeni halkalar eklenmesin. gerginlik  herkesin kafasında farklı soru işaretleri bırakmıştır. Bu sorunların çözülmesi gerekiyor. istifalar ve tutuklamalar da devam ediyor...Bölünmeye destek vermeyelim. Düşmanın ekmeğine yağ sürmeyelim..! 

   
2013-12-22
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 1 yorum
Rüzgar AYTEN
2013-12-22 23:34:30    ip: 94.122.133???
Hayırlı Çalışmalar Gülli Hanım, Dediğiniz gibi bu dış güçlerin oyunlarına artık gelinmemesi konusunda çok haklısınız. Onların istediği; kendilerinin yönetebilecekleri bir Türkiye Cumhuriyetini yeniden inşaa etmektir. ( Tıpkı eskiden yaşandığı gibi) Ama artık Türkiye kendi kararlarını verebilen, ABD gibi ülkelere gebe kalmayan söz sahibi bir ülkedir. Yolsuzluklara gelince, Doğru ise sonuna kadar üstlerine gidilmesi gerekmektedir. Yazınızda böyle hassas bir konuya değindiğiniz için şükranlarımı sunuyorum.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları