Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
  YAZARIN SAYFASI
'Fitne Öldürmekten Beterdir'
Son günlerde ülkemin yaşadığı bu olayları gördükçe içim acıyor ortada büyük bir oyun var ve bu kirli oyun sadece hükümete yapılmış gibi görünse de aslında cemaate de yapılmış en büyük tuzaktır.

Bilindiği gibi cemaat yıllardır dünyaya Türkiye'yi sevdiren hemde Türkçe'yi öğretenlerdir. Başbakanımız da, Fethullah hocamız da son derece derin imanlı vatanlarını seven anarşi ve teröre karşı mücadele eden ömürlerini Allah adamış son derece değerli  insanlardır... 


İki tarafı da kışkırtıp yılgınlaştırmak isteyenler var DİKKAT !  

Devletin ve cemaatin içerisine girmiş şer odakları olabilir bu tip insanlar yüzünden ne cemaati ne de hükümetteki insanların hepsini  bir kefeye koymak doğrudur. 

Gerek Türk milletine gerekse Müslüman alemine yakın tarihte en önemli ve en değerli hizmetleri yapan iki güzide grup karşı karşıya getirilmeye çalışılıyor.

Mü'minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını bulup-düzeltin ve Allah'tan korkup-sakının; umulur ki esirgenirsiniz. (Hucurat Suresi, 10) 

Eğer mü'min iseniz Allah'tan korkup-sakının, aranızı düzeltin ve Allah'a ve Resulü'ne itaat edin. (Enfal Suresi, 1) 

Mü'minlerden iki topluluk çarpışacak olursa, aralarını bulup-düzeltin... (Hucurat Suresi, 9) 

Görüldüğü gibi Allah'ın emri çok açıktır. Bir Müslüman'ın Kuran'ın bazı ayetlerini kabul edip bazılarını kabul etmeme gibi bir tavrı asla olamaz. Kuran bir bütün olarak uygulanır ve her Müslüman Allah'ın kendisine emrettiği her emri yerine getirmekle sorumludur. Yukarıdaki ayetlerde gördüğümüz gibi, Müslümanların birbirleriyle çekişmemeleri, gerektiğinde aralarını bulup düzeltmeleri de bu emirlerden biridir.

Müslüman aynen namaz, oruç, zekat, hac gibi bu emri de yerine getirmekle mükelleftir. 

Nasıl namaz vakti girdiğinde ibadetimizi yapıyoruz, şimdi de fitneyi yatıştırma ibadetinin vakti girdi, şu an tüm Müslümanların üzerine farzdır. 

Tüm Müslümanlar bu emre uymakla yükümlüdür. 

Müslümanları Birbirine düşürmenin heyecanı içindeler. Cemaat ve AK Parti birbirini yıpratacak hareketlerden vaz geçmezlerse! Etraf da heyecandan uluyan çakallara yem olacak. 

 Sürekli yatıştırıcı olmak lazım, aksi takdirde Allah korusun on yıllardır bu ülkeye zarar vermek için bekleyenler 5 dk.da kazanmış olurlar 

Türkiye gayet iyi bir yolda ilerliyor, böyle güzel bir ilerleme olurken anlamsız tartışmalarla güç bölünmesi olmasın bu çok gereksiz olur dünyadaki büyük devletler bile kriz içinde ekonomimizin şahlanışı belliki rahatsızlık veriyor. 

 Bu ülke hepimizin  unutmayın en büyük yangınlar küçük bir kıvılcımdan başlar! 

Peygamber Efendimiz (sav) de ashabına müminlerin arasını bulmayı şöyle emretmektedir : "Ey Ashabım! Nafile oruç tutmaktan ve sadaka vermekten ve namaz kılmaktan daha faziletli bir amelî size söyleyim mi?" buyurduklarında Ashab: "Evet ey Allah'ın Resulü" dediler. Peygamber şöyle buyurdu:

 "Aralarında düşmanlık olan iki mü­minin arasını bulmaktır. O müminlerin arasını açmak dini traş etmektir." 

 "Eğer mü'min iseniz Allah'tan korkup-sakının, aranızı düzeltin" Enfal Suresi, 1 - Tüm Müslümanlar bu emre uymakla yükümlüdür! 

 "Fitne, öldürmekten beterdir..." Bakara Suresi, 191--- Müslümanların fitneden sakınması ve yatıştırması Allah'ın emridir! 

Fitneyi körüklemek demek adam öldürmek hükmünde olur Allah korusun, kimse bunu yapmasın,  fitneyi körükleyecek yazılar yazmasın medya ve internette İNŞAALLAH... 


   
2014-01-18
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları