Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
  YAZARIN SAYFASI
Sayın Yazar!
Sizi tanımıyorum, Kimliğinizi ve kariyerinizle ilgili bir bilgim yok, ama anladığım tek şey, sizin Hoca Efendiyi anlamadığınız ve onu eleştirecek seviyede bilgi ve Milli şuura sahip olmadığınızdır. Eğer Hoca efendiyi anlayacak bilgi birikimine sahip olsaydınız, Hoca efendinin, Beddua etmediğini, sıradan bir müminin "ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN, SENİ ALLAH'A HAVALE EDİYORUM, MİLLETİN BAŞINA BELA OLAN MUSİBETLERE YOL AÇANLARI ALLAH KAHRETSİN" gibi günlük söylemlerinden farklı olmayan bir yakarış olduğunu anlar, yıllarını Allah rızası için geçirmiş bir Allah dostuna saygısızlık yapmazdınız. Kanaatimce, Hoca Efendinin, tarihin af edip etmeyeceğinin hesabın yapan biri olmadığını, onun sadece Allah rızasını kazanmak için, Milleti, Devleti ve İnsanlık için çileli yaşamını sürdürdüğünü bile görmüş ve anlamış değilsiniz.

Müslüman Türk Milletinin Anadolu'ya ayak bastığından beri Acem, Fars ve Arap (Sözde) Din Alimlerinin her türlü iftiraları saldırılarına maruz kalan , Ahmet Yesevi'yi, Horasan erlerini, Anadolu Erenlerini ve Alperenleri ya bilmiyorsunuz, yada bilerek, Muaviye'ye ve Yezid'e fitne ve fesat üreten zihniyetlerin günümüzdeki uzantılarına hizmet ediyorsunuz. Muaviye'nin etrafında toplanan bir çok dalkavuğun neler yaptığını, Allah dostlarının da, her türlü işkenceye, zindanlara ve katliamlara karşı Allah yolundan ayrılmadıklarını çok iyi bilmeniz gerekir.

O zaman da iki taraf arasında mekik dokuyan riyakar sözde Müslümanları ve sahabeleri de Tarihi hesapları düşünen biri olarak iyi bilmelisin. Fitneye boyun eğmiş ve aldanmış Hz. Talha (R.A.) ve Hz. Zübeyr (R.A.) gibi çok değerli Sahabelere bile tarih ölmeden hatalarını göstermiştir.

 Tarihimizde olduğu gibi, Cumhuriyet tarihimizde de rüzgarın yönünü değiştiremeyenlerin, yel değirmenlerine savaş açtığı tüm dönemlerde Muhterem Hoca efendi , Milletine ve Vatanına gelebilecek zararları görerek yaptığı telkinlere, Ülkemizdeki dar düşünceliler anlam veremediğimiz iftiralar atmışlardır.

1980 darbesi, 28 Şubat post Modern darbesi, 2001 krizi, Mavi Marmara, OSLO görüşmeleri ve son yolsuzluk operasyonları Vb. Birçok Milletimiz için hayati önem taşıyan olaylarda dar beyinlilerin ürettiği komplo teorileri ile Hoca efendiye saldırılar yapılmıştır. 40 Yıldır, Sayın Demirel, Merhum Türkeş, Merhum Erbakan, Merhum Ecevit, Sayın Çiller Vb. Birçok lider ve Başbakanlara da vaazlarında uyarılarda bulunmuş ve hiç bir tepki görmemiştir. Onlar da hiç bir zaman fitneye kulaklarını açmamışlardır. En çok da Merhum Türkeş ve Merhum Erbakan'ı uyarmasına ve eleştirmesine rağmen hiç bir gönül kırgınlıkları olsa bile halka yansıtmamışlardır. Onlar çok iyi biliyorlar ki; Halkın vicdanını ve ruhunu besleyen, Ülkenin manevi liderleridir. Farkı görmek istiyorsanız gidin Fatih Camisine 500 kişi görürseniz, Eyüp Sultan'da 5000 kişi görürsünüz. Müslüman, Sayın Erdoğan ile Muhterem Hoca Efendiyi teraziye koyup tartmamalıdır.

Bunlar, 1400 yıldır aynı şeyleri yapıyorlar. Selçuklu Devletini 26 beyliğe parçalayan, Osmanlıya, son 200 yüz yılında yaptıklarının sonucunda, Müslüman Türk Milletini, Anadolu'ya hapsettiren, 90 yıldır da Milletimizin binlerce evladının kanıyla kurduğu Cumhuriyete yaptıkları ortadadır. Osmanlıdan sonra, Fars. Acem ve Arap dünyasının çektiği acı ve ıstırapların nedeni, İslamı dar beyinlerine şıkıştırmış, Vahab'i zihniyetli, İngiliz ve Siyonizmin oyunlarına alet olmuş sözde Müslümanlar olduğunu yakın tarihimizi araştırıp inceleyenler bilirler. Cumhuriyeti kuran zihniyetleri eleştirebilirsiniz, hatta kuruluşunda yanlışlıklar olduğunu da söyleyebilirsiniz. Ancak, düşmanlık yapmanın, yıkmaya çalışmanın asla doğru olmadığı, her şuurlu ve Erdemli insanın kabul edeceği bir olgudur.

1400 yıldır, İslamın içindeki fitneye karşı ne zaman Türk Dünyasında bir aydınlanma olsa, iktidar yanlısı görünen acımasız fitne ve fesat yuvaları harekete geçip, İslam, Bayrak, Mezhep ve Kimlik gibi Milletin hassas olduğu her türlü değerin arkasına sığınıp acımasızca saldırılar yapmışlardır.

Sayın Yazar, yüzlerce yıl Rus ve Çin zulmünün altında ezilmiş ve halen daha ezilmeye çalışılan soydaşlarımızı düşünmeden, Osmanlıya her dönem türlü oyunlar oynayan, Acem zihniyetini göz ardı ederek, İngilizlerin ve bugün Filistin'de İsrail zulmünün altında yıllardır ezilen gerçek Müslümanları düşünmeden, Allah'a sığınma yerine Sayın Erdoğan'a, Rusya'ya, Çin'e, Japonya'ya, İran'a sığınma adına, Muhterem Hoca Efendiye sarf ettiğiniz sözlerle, haksızlık etmiyor-musunuz.

Hoca Efendinin, Allah'a havale ettiği şey, Kaplan haklı ise kendi için, haksız ise kaplan için Allah'ın adaletini istemek ve arzulamaktır. Şayet yoksa bir sakıncası nedendir bu gocunmanın ve korkunun, hezeyanın sebebi? Ağır ithamlara uğrayan Hoca Efendidir, Allah'a yalvaran Hoca Efendidir. Asıl mağdur olan da Millet ve Devlettir. Sizin gözyaşı dökmeniz niyedir, onu da anlamış değilim.

Ben bile Haddim olmadan, Allah'a sığınarak şöyle diyorum "Allah'ım Zulüm edenden önce zalim ile işbirliği yapan içimizdeki işbirlikçileri kahret" diyorum. Eğer sen her ikisi de değilsen rahat ol. Yüce yaratan biliyor en doğrusunu.

Giresun konuşmasında Sayın Başbakan, halkın huzurunda, Polisin salladığı tespihe kafayı takmışsa, sende bunu alkışlıyorsan, işte orada arayacaksın nereye gittiğimizi ve nerelere sürükleneceğimizi.

Onun Polisi tespih sallamaz, ama Genel Müdürü Milyon Dolarları saklar.

"Devletin malı deniz yemeyen domuz" sözü , Milletimizin içindeki kara vicdanlıların, zihniyetlerini anlatmak için söylenmiş bir sözdür. Cumhuriyet kurulduğundan beri "Bu devlet dinsizdir" "Bu devlete vergi vermek Günahtır" "Bu Devletin malını, parasını çalıp,(Sözde) Allah rızası için harcamak sevaptır" diyen kara zihniyetler bizim içimizdedir. Biz içimizde, Rus, Çin, Amerika, İsrail, Avrupa aramayalım.

Milletimizin içinde ayrıştırmayı, düşmanlıkları yaratanlar, Sözde Aydın-Yazar çizer kılığındaki Siyasetin, İktidarın içindeki kara zihniyetlerin kalemşörleridir.

Bırakın tarihe hesap vermeyi, Sen Allah'a bu yaptığın suizanların hesabını nasıl vereceksin.

Sayın Hoca Efendi, bırakın Ülkemizi, bütün insanlığın huzurunu, barışını isteyen bir Allah dostudur. Yaptıkları da ortadadır. Bugünkü öfke, Barış ve Hoşgörü Kültürünün, Ülkemiz ve Dünya insanına taşınmasında, Türk Kültür ve Ahlakının da beraberinde olmasınadır. Türkçe Olimpiyatlarını İslam ahlakı adına eleştirenlerin gerçek niyetlerini Milletimizin şuurlu ve Erdemli insanları görmektedirler.

Tarih, hesap sormaz. Her insan, her cemaat, her düşünce, her ideoloji ve her Millet kendi tarihini yazar. Davalarında samimi olanlar, yanlış yapabilirler, tarih onlara yanlışlarını gösterir ve yanlış yaptıklarını anlar ve Allah'a verecekleri hesabı bilirler. Samimi olmayanların davası olmaz, onlar günlük çıkarlarını düşünüp, birilerinin hesabına fitne ve iftira üretirler. Onların Tarihi olmaz ki, Tarih'ten ibret alsınlar.

Unutmayalım, Kalu bela'dan beri hak ile batılın, nefis ile iradenin mücadelesi devam etmektedir.

Son olarak,

Allah'ın rızasını düşünen insanların sevdası Erdemli nesiller yetiştirmektir. Kimin yıkılacağı, kimin altında kalacağı, kimin kurtulacağının hesabını yapmazlar. Onlar, Erdemli bireylerden oluşan toplumların sahip oldukları Devletleri, Allah'tan başka kimsenin yıkamayacağına inanırlar. Bir gecede kanun ve yönetmelik değiştirerek, yolsuzluk ve hırsızlık (sözde) dedikodularının önüne geçmeye çalışan Sayın Erdoğan'ın ayakta durmasıyla, Milletin ve Ümmetin kaderinin belirleneceğine de asla inanmazlar.

Mesajları kesin ve nettir;

"Siz inanıyorsanız, biz o yolda hiç bir zaman yürümeyeceğiz. Buyurun, siz yürüyün, yolunuz açık olsun! Hesap gününde nasipse İnşallah görüşürüz." Demektedirler. 

Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler.

Not. "Sen" sözcüğü genel anlamda kullanılmıştır.

Mini Fıkra;

Kaplan Ormanda güçlü olduğunu ispat için Maymuna, Geyiğe güç gösterisi yaparken, gaza gelip Fil'e "En güçlü Kim" diyerek efelik yapar, Fil hortuma sardığı gibi kaplanı fırlatır atar. Sersemleyip ayağa kalkan kaplan "Kardeşim, bilmiyorsan bilmiyorum deseydin ya!" diyerek hemen oradan uzaklaşır.

ALLAH'A EMANET OLUNUZ.


   
2013-12-25
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  YORUMLAR 1 sayfada toplam 2 yorum
Ahmet Mithat Mirzaoğlu
2013-12-28 19:44:28    ip: 212.253.10???
Sayın Yazar iyi bir tahlil ama bunu anlatmak çok zor... Siyasi bağnazlık dinin önüne geçmiş. İnşallah doğruyu görürler. Bunlarda bizim kardeşlerimiz. Yanlışlarını görüp doğru yola gireceklerine inanıyorum. Hoca Efendiyi anlamak için Şuurlu bir İmana sahip olmak gerekir. Bu tür olaylara sizinde bahsettiğiniz gibi insanlarımız midelerinden değil, beyinlerinden bakmalıdırlar. İnsan olmanın birinci şartı da bu olsa gerek... Başarılar diliyorum...
.......................................................................................................................................................................
herkesin düşüncesi.
2013-12-28 15:28:41    ip: 95.8.105.2???
sayın yazar, kimsenin hukuku, adaleti, hakkı, hakikatı, doğruyu, doğruluğu düşündüğü yok. hele akp yi veya erdoğanı asla. millet menfaatçi olmuş. herkesi bedava kömür makarna yağ sabun ile ve aylık 250 tl ile kandırıyorlar. şu an alınan yolsuz ihalelerde, akp nin çalışma bürosu gibi çalışan işkur'da ve belediye taşeronlarında çalışan 2 milyon insan var. bi o kadar da aileleri var. etti dört milyon. dört milyon da bedava geçinen var. sekiz milyon oyu cem uzan da almıştı hatırlayın. ona verenler ne için veriyorsa buna da verecekler. herkes döner ekmek peşinde. etin domuz eti olup olmadiğinı merak eden yok maalesef.
.......................................................................................................................................................................
1
yazarın diğer yazıları