Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 19 Mayıs 2014
Ziya GÜNDÜZ
Ziya GÜNDÜZ kimdir?
1982 Şanlıurfa doğumlu. Yaklaşık 10 yıldır basım ve yayım işleriyle uğraşmakta. Haber sitelerinde, ulusal gazetelerde, yerel gazetelerde, muhtelif dergilerde makaleleleri yayınlandı. Halen İstanbul merkezli Vuslat Dergisi’nde editör olarak görev yapmakta. Yazı çalışmalarına devam etmektedir.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
En Büyük Şahsiyet: Hz. Muhammed
Bu yazımızda, Yazar Eda Bildek' in kaleme aldığı 'Aşkın Peygamberi Hz. Muhammed' isimli eser üzerinde duracağız. Kitaplar bizim için çok önemlidir. Her kitabın ayrı bir hukuku vardır. Eğer yazılan eser, Hz. Muhammed (s.a.s.) konu edinmişse o kitabın değeri daha büyük olur. Çünkü Hz. Muhammed en büyük şahsiyet!

Roman Tadında Bir Eser

Eserimiz, çok akıcı bir dil ile roman havasında kaleme alınmış. Akıcı olmasında şunu görüyoruz; sevgi, saygı, muhabbet, aşk duyguları ile gönül ve kalemin birleşmesinde böyle enfes bir eser meydana gelmiş. Kitabın bütün akışında konular aşk ile gündeme getirilmiş.

Sahi, bizler Hz. Peygamberi nasıl sevmeliyiz? O'na saygımızı nasıl gösterebiliriz? O'na olan muhabbetimiz nasıl dile getirebiliriz?

O'na olan sevgimiz, saygımız, aşkımız Hz. Muhammed (s.a.s.) itaat ettiğimiz kadardır. Ne kadar çok bağlılık o kadar çok sevgi ve aşk demektir. İşte bu eser bizlere bunun yolunu göstermektedir.

Sonsuz Aşka Davet

Uçurumun kıyısına dayandı. Başını iki elinin arasına aldı. Günlerce verdiği daveti düşündü. İçlendi. Eğdi kirpiklerini. Ahh dedi, kendim için bir şey istemedim ki!

Sonsuz olana davet ettim onları. Aşkı sundum! Kendilerine bir adıma bin adım gelebilecek sevgiliyi işaret ettim. Oysaki onların yaşadığı cahiliye hayatı mutluluk değil ancak bir vahşetin simgesiydi. Ben onları saadetin aşkın sevginin tam merkezine davet ettim.

Aşka Açılan Kapı Tevhid

Bütün peygamberlerin ortak özelliği insanları tevhide davet etmeleridir. Tevhidi dünya görüşü, bütün peygamberlerden bize kalan önemli bir mirastır. Tevhidi yanlış anlamak İslam'ı bir ömür yanlış anlamaktır. Yine tevhidi doğru anlamak; Hz. Muhammed (s.a.s.)'in getirdiği mesajı doğru anlamakla paraleldir. 'Aşkın Peygamberi', isimli eserde tevhid bütünlüğünü görmek mümkün... Hz. Peygamber bize hayatı aşk ile öğretti. O'nun ümmeti olarak bizde diğer insanlara öyle öğretmeliyiz. Sevdirmeli, nefret ettirmemeliyiz!

Aşkın Peygamberi Niçin Yazıldı?

Yazar Eda Bildek, 'Aşkın Peygamberi' isimli eseri niçin kaleme aldığını şu cümlelerle ifade etmektedir:

Bu kitap onu sevmek için onun yaşamını doğru bir gezinti serüvenine ruhumuzu sürüklesin diye yazıldı. Sevgiyi gerçek manasıyla O'nun varlığında ancak öğrenebiliriz. O ki her daim ümmetim diyen, çocuklara merhamet eden, her koşulda Rabbine itaat eden, eşlerine sevgi ve hürmetle yaklaşan, savaş esnasında sahabesiyle birlikte savaş meydanında olan, tüm insanlığı sadece insan olduğu için kucaklayan eşsiz bir lider, önder komutan ve peygamberdir! Tüm salât ve selam O'nun mübarek varlığına olsun!

Ve Aşkın Peygamberinde Buluşmalıyız

Yazımızı toparlayacak olursak, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'in hayatı hakkında çok okumalıyız. O'nun mesajını çağımıza, hayatımızın can damarlarına taşımalıyız. Hz. Muhammed (s.a.s.)'den yoksun bir aşk aşk olamaz, Çünkü aşk ancak O'nu sevmekle gerçek aşka dönüşür. Hz. Muhammed (s.a.s.)'i sevmek O'nun mesajını doğru anlamaktır. Bu eser karınca misali bize bunun ipuçlarını vermektedir. Haydi, şimdi 'Aşkın Peygamberini' okuma vakti!

   
2013-12-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları