Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Mesele Yolsuzluk Değil
Günler geçtikçe bulutlar dağılıp resimler daha da netleşiyor/netleşecek. Bulutlar dağıldıkça oynanan büyük oyunun farkına varılıyor. Yasa dışı yollarla rejimi değiştirmeye ve Erdoğan başkanlığındaki hükümeti devirmeye çalışanların halk farkına vardı. ilk günlerin belirsizliği ortadan kalktı. Kamuoyu oynanan oyunun farkına vardı. Rüşvet, yolsuzluk ve kara para aklama kamuflajıyla yapılan operasyonun aslında başka bir proje olduğu hedefi ise Türkiye'nin büyüyen ekonomisi ve istikrarı olduğu anlaşıldı.

Yıllardır ülkenin ekonomisini ellerinde bulunduran sermaye, faiz ve finans grupları dış güçlerin hazırladığı ( Türkiye'yi yıpratma ve itibarsızlaştırma ) bu projeye Gezi olaylarında olduğu gibi desteklemeleri halkın dikkatinden kaçmamıştır.

Dış güçler ve onların yerli işbirlikçileri iktidarı ele geçirmek için kirli yöntemlerle hükümeti devirmeye, iktidarı değiştirmeye geçmişte askeri vesayetle şimdi ise sivil vesayetle yapmak istemektedirler.

 Devlete, ülkeye meydan okuyan, ülkenin seçimle iktidara gelmiş hükümeti devirip kendi düşüncelerinde olan faiz ve finans gruplarını ülkeye egemen kılmak isteyen yapı dış güçlerin desteğiyle bir kalkışma hareketine girmişler.

Düşünmek lazım Ülkenin ekonomisi, istihbaratı, ticaret bağlantıları, ülkenin gizli bilgileri, ülkenin seçimle iktidara gelmiş hükümetini demokrasi dışı yöntemlerle indirilmek isteniyorsa ve yerine dış güçlerin emrinde karanlık çevrelerin iktidara getirilmesine çalışılıyorsa burada apaçık hedef ülkeyi ele geçirmektir, yolsuzluk ve rüşvet değildir.

İşte birileri, o karanlık ittifak bu ülkeyi felakete sürüklemeye çalışıyor.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi bir toplantıda İmparatorluğun çöküşü yakındır, diyorsa oturup düşünmek lazım. Hedef kim ve ne diye.

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Halk bank'a yönelik operasyonla ilgileniyorsa, tehdit eder gibi konuşuyorsa, hükümete yönelik müdahaleyi destekler bir tavır sergiliyorsa acaba hedef ne?

Tarihimiz Osmanlının son dönemlerinden bu güne kadar buna benzer olayların yaşandığını göstermektedir. Batı hayranı aydınların Osmanlıyı batıya nasıl parçalattığını, bu gün ise aynı oyunları oynayarak Türkiye Cumhuriyeti'ni zayıflatıp kendi iktidar ve saltanatlarını tekrar ele geçirmektir.

Hesap büyük

Günün sözü: Her sırtını sıvazlayanı dost bilme, belki bıçaklayacak yer arıyordur.( Hz.Ali )

Kalın sağlıcakla...

   
2013-12-29
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları