Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Köylünün Angara'ya Bakışı
Merhaba,

Güzel ülkemin hakir kısır döngü horoz dövüşünün tüm hızı ile tüm cephelerde süren, dost, münakaşasını garip ülkemin güzel insanları öylesine sadece izliyor izliyor.. Gercekte aziz  halkın siyasetle pek alakası yok taa ki secim afişleri ortalıkta görüle siyasilerin hedaya tagıtılan hedayaleri düşmeye başlaya  bak işte gene bizi  hatırladı bu takım elbiseli boynu gıravatlı siyah koyu tonlu sahte gülücüklü emanet misafirler her bi gün bi tak kapı  calarlar aho zaman benim güzel ülkemin saf halis insanları bilir ki ufukta artık secim var. Sandık artık bize  yakın da onlar ikide bi cat kapı yapar yarın secim hele bi bitsin kim kiseyi eger tanırsa aha size bi cizik hec bi kimse tanımaz onlar kimi galip kimi maglup ters köşede taa ki bi daha  sandıga kadar..

  Ortalık karman karışmış her gün bi görevden alıp yer degiştirmeler her gün bi degişik il de  farklı bi atama yahu anladık anladık da yerine  gelen her kimse o da hoop 15 gun sonra degişiyor en eyisi dışardan evet dışardan başka ülkelerden polis savcı hakim filan mı getirsek acep olmaz olmaz e e e e  nolucek arkadaş saat gibi düzgün şeffat adil hakkaniyetli bi şekilde calışmayanı kontrol edecek kendi cinde soruşturmaları yapacek her bi kurum kendi icinde denetlenebilir  olmalı ki ,,ADALET,, herkese lazım ama herkese lazım..

  İşte angarada toz duman olurken yurdumuz kuraklık ile kavrulurken insanların her gün alım gücü azalırken  gecim derdi her bi gün zorlaşırken ,dolara endeksli fırsatcılar da gecen senelerde atacak yer bulamayan patetes kumpir üreticileri bu yıl gafil avlanıp olmayan ürünleri altın gibi bi fırladı ve dışardan patetes ithal yaparlarsa hec şaşırmayın..

Dövüz almış başını cıkmış dag başına ona nispet yapan tüm gıda malları da ve tüketim malları mazot gübre elektirik dogal gaz  bugday ekmek derken onlarda o dövüzin arkasına sıralanmış bende isterim bende diye sıraya girmiş..  

Emekliye  35 lira zam verdiler asgari ücretli calışan garip işci arkedeşler e 60 tl gayme zam yaptılar alın bakam nasıl yerseniz dediler.

Köylü zaten dumanı devamlı yanık bi halde yeterki dokun hemen cıırrr alaverecek mişgibi ya kooperetif borcu ya olmayan kredi kartı borcu ya mazot borcu yerki yanına var selamunaleyküm emmiii de nasıl sın de ve az uzakleş yoksa hemen biii şeeyyyler deverir..   Yani  angaranın tozu dumanı öylesine kirlenmiş  öyles,ine kirlenmişki sorma anadolunun her bi tarafına dagışlmış dagılmış.   Kimi sadece tek pencereden bakıp hökömet haklı deyooo..

  Kimi de kendi penceresinden bakıp cemaat haklı deyooo.

  Kimi de kendi penceresinden bakıp imralı da haklı hemşerimmm deyoo..

  Ee e e e  silivri mapushanesinde beş altı yıldır  zindanlarda boş yere yatanlar hele hele ,,kumpas, da varmışşş biz de ..ADALETTTT, İstiyoz adalet diye vere beddua edyorsa ve gercekten bir cogunun hec  bi sucu yoksa sn.Bakan.Veysel EROGLU,nun dedigi gibi ise bir elin parmaklarını gecmez deyo işte bu sucsuz masum insanlarının ahı acep nasıl cıkar onların helaliklerini hangi  hakla nasıl istenecek yazık bu güzel ülkemin cefakar insanlarına kimi can derdinde kimi dogal olarak makam mevki koltuk kırmızı plaka derdinde  gercekten  cok yazık oluyor bu ülkemize düşmanlarımızın yapamayacagı kadar bir birimize  zarar veriyoruz ve tüm dünya bizi gülerek izliyo ve bu da bize yeter..

Yagmur aha yagacak aha yagacak derken her bi sabah namazında her bir camide farklı farklı insanlar yagmur duasına cıkıyor cumaları hutbelerden tüm şehir ve köylere ortak anonsla namazı takip ellerimizi acalım yagmur duası icin birlik olalım dua edelim deyip verem dua ediyoruz rabbim ihtiyac olan yagmur kar ver ülkemize afatlardan koru yarabbi senbizleri affet affet.aminnnnn.

İşte yurdum insanı her yerde aynı kimi gecim derdinde kimi  yaşam peşinde evine akşama bi dilim helal ekmek peşinde..  

İlimden uşak tan yerel secimler de beklenen acıklama ankaradan geldi diger adaylar belli idi ve en son süpriz aday acıklandı sivaslı ilcesinin den cok degerli dürüs kadın dogum uzmanı dr.Bülent YAZGAN.  acıklandı  gercekte bilen bilir bir cok insanı ona şöyle dermiş hakir babası cok hastası onun hakkında aday adayı olamdan önce kac kişiden ücretsiz tedavi muayene,yol gösterme ve daha bir cok böyle hayırlı işlerle anlatırlardı tüm adaylarımıza.avukat aday.Sn.Alper beye.Sn.Avukat SN.Nurulllah bey ve sn.Bülent beye başarılar degerli şimdiki başkan Sn.Ali ERDOGAN beye de hizmetlerinden dolayı teşekürler gali.

  Güzel ilim uşak,tan hakir köyum kırkadan sisli puslu yagışsız kurak esen meltem rüzgarları ile en derin selam saygılar galii.

  Salıcakla kalın.

  Üstadım.

   
2014-01-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları