Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
İçimizdeki Acı Uludere
2014 Türkiye için iyi bir başlangıç olmadı. 17 Aralık operasyonu yolsuzluk ve rüşvet ile perdelenmiş adeta bir mini darbe provasının gölgesinde yeni yıla girildi. 2014'ün ilk haftasında TBMM'sinde yaşananlar Türk siyaseti adına normalleşmesinin göstergesi gibiydi. KCK davasından dolayı tutuklu olan BDP Milletvekillerinin tahliye edilmesinden sonra TBMM sine gelip yemin etmeleri.

BDP Milletvekillerinin tahliye edilmesi daha önce tahliye edilen CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın sürecinde farklı oluşan hukuki algının giderilmesi.

Bu güzellikler devam ederken Askeri mahkemenin 34 vatandaşımızın öldüğü Uludere olayına takipsizlik kararı vermesi, Uludere de yaşananlar ve ölümler sanki bir kez daha öldürüldüler hukuk adına.

Takipsizlik kararı ile adeta anaların yürekleri bir kez daha parçalandı.

Takipsizlik kararı ile babaları ölen çocuklar bir kez daha yetim bırakıldı.

Takipsizlik kararı ile çocukları ölen babalar bir kez daha hançerlendi.

Takipsizlik kararı ile eşlerini kaybedenler bir kez daha ateşe atıldı.

Uludere de önce 34 kişi öldürüldü, şimdi ise mahkemenin verdiği takipsizlik kararı ile hukuki cinayet işlendi.

Takipsizlik kararı 2013'te Barış ve Kardeşlik Projesi kapsamında başlatılan çözüm sürecine yönelik proğramlanmış bir saldırı görüntüsüne dönüştü.

İlginç olan

Türkiye'nin normalleşmesi adına hayata geçirilen demokratikleşme paketleri ve demokratik reformlarla adımların atıldığı tahliye olan BDP Milletvekillerinin TBMM de yemin edecek zamana denk getirilen takipsizlik kararı insanların kafasında soru işareti bıraktı.

Başbakan Erdoğan'ın ‘YENİ BİR TÜRKİYE ‘ söylemiyle ileri demokrasiyi inşa etmeye çalıştığı bu süreçte, Uludere'nin aydınlatılması lazım.

Uludereli anaların gözyaşları tüm hepimizin gözyaşları olduğu zaman ‘YENİ BİR TÜRKİYE ‘  inşası daha kolay olur.

Günün sözü: Ülkeler özgür oldukları oranda gelişirler. (Montesquiu )

  Kalın sağlıcakla

   
2014-01-20
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları