Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Havalar köy, millet belleme...
Merhaba.

Dostlar merhaba.

Güzel ülkem merhaba.

Egenin içinde yalnızlıkları mahtus talihi ile baş başa kalmış kimsesizlerin kimi garip ilim merhaba.

Güzel ülkemin dogusu eksi 28 derecelerde Kars öyle zaten Erzurum'u, Ağrı'yı, Van'ı hec unutmadan oralar da aşagı deel ya 25 ya 27 eksi kar desen deaaa bi 25 santim civarında her yer buz  kütlesi olmuş buz sarkacları olmayan kırmızı kiremitlerin yerine salınmış o teneke sacaklardan...

Aşagı dogru deaaa bi metre olmuş dedemin bastonu  gibi..

Güneş yuzü görmeyen o dar sokaklar hic erimez o buz dolu yollar yürümek yürek ister canbaz gibi bi o yana bi bu yana yalpa yapa yapa gecersin

o dar sokakları .

Ceşmeler zaten akmaz su sayacları hepten patlamıştır. Kar eritip ihtiyac giderilir zor dur kış aylarında yaşam zor zordur..

İşte güzel ülkemin dogusu böyle donarken batısı buna nispet eder gibi gel de san ki denize gir denize hee vala giriliyor. Bazı günler sıcaklık deaa 15 derece 18'lere varıyor. İşte turistler bi bakmışın yalllaaa cuuppp diye dalıyo ve bizler hopppalaaa deyebiliyoruz gali bunu da televizyondan habarlardan görüyoz , spiker soruyor ciftcilere gardeş nolucuk bu havalerin durumu haa.

Garibim şöyle sarı püsküllü yemenisini  şöyle bi savurup. Eh gali yüce yarrabbim biliii bi zemanı vardır  verir rahmetini, verir verir deyoooo.

İşte Anadolu insanı böyle hec sıcagına soguvuna acısına tatlısına hep şükür etmiş şükür bunda da vardır bi hayır demiş hayır..

Güzel ülkem akıllı insanları böyük böyük iş adamı olmuş patron olmuş holdınk olmuş baba olmuş reyis olmuş ama ama  hec adam olamayan lar da var ve onca haksız ve hayasız malı götürüyolar ve sonrasına da bu saf milleti nasıl nasıl bellediklerini kendi aralarınad nahoş nahoş şey ediyorlar ve bu tür konuşurlarken de kocamannnn bi kulak bunları verem dinliyomuş iyi mi ve bunları yaptıkları bu bellemeyi  de ayı oldugu gibi alın alın bakın sizi nasıl bellemişler aziz milletimiz hem de sizin vergilerinizle sizi bellemişler ve dahası da hec bi şi yokmuş gibi kısss kısss.

Gülüyorlar töbe töbe, bakın bakın yollar kar ile kaplı oldugu icin baba cocugunu hasta diye bi un cuvalına boca etmiş az da hava alsın diye azını acık bırakmış ve iki eliyle biii kaldırıp sırtına kum torbası misali atmış cizmeleri giyip pocuyu başına baglamış önde gızanlar yol acmış patika yolda yarım metre karda düşe kalka düşmüşler yollara ve yol kar gecit vermemiş yardım beklemişler hava şartları gecit vermemiş taa ki bakmışlar olacek gibi deel o zaman kadere boyun egmiş kucuk muharrem hayata veda etmiş...

Veda ve ailesi de hayata veda eden cocuklarına hayata bu zamanda böyle kadere böyle caresizlige başka muharremler yolda kalmasın diye gene cuvala koyup telefona kaydedip tüm aziz halkımıza göstermişler tüm dünya bizi ha bide böyle hatırlasın diye..

Yok yok başka türlü olmuyo tüm dünya özgürlük insan hakları diye daha bi yaşanır ortam hazırlamak icin vatandaşlarını onca cabalarken bizim böyüklerimiz aziz milleti ya gaz bombası ile yada kuytu karanlık sokak aralarında tek başına kıstırp yada iş adamlarının o kaba bellemeleri ni  bile bi şey olmamış gibi yapecek nerdeeyse biz bunları nerden biliyozda böyle söylüyoz televizyon haberleri acık oturumlar tartışma programları gazeteler carşaf carşaf hergün yazııyoooo yazıyoooooo deyo rüşvet deyo kasa kasa dolarlar kutular icine girmiş yabancı yabancı bi sürü paracıklar sıkış tepiş istif olmuş özel ucaklarla umreler kol saatleri iş takipleri valaaa hepsi uydurma da olabilir biz gazete ve televizyonların yalancısıyık.

 Bakın bakın aziz milletim dersaneler kapanecek ya daha iyi bi egitim olacek ya özel evde ders almalar özel olarak olmayecek aziz devletim öyle bi ders öyle bi ders verecek ki tüm ögrencilerimiz şıpp diye kavraverecek ve biz azımız acık kalecek ve ondan sonra da yahu yahu böyle bi şey yapabiliyonuzda bunca zamandır niye niye bizi ..

Ve en sonunda tüm okul müdürleri 4 yılı doldurdumu he işte ozaman hoop yeter denip sen gec artık öretmen olacen yada emekli ol gardeşim...

Yeter yeter denip yenisi gelecek filinta gibi ve bu tüm kamudaki tüm müdürleri de kapsayecek diye umulur sadece öretmenleri deeel bu eşitlik ilkesine uymaz gardeşim adam bi meteroloji muduru olmuş bi il kültür türizim mud olmuş bi başka mudur nufus müdürü olmuş hakl egitim mud yani başkan müdür her ne varsa gardeşim sınır dört yıl tamam bittimi degiştir bi daha da asla bi olan olamayacek o kadar yani.

Sisli köyüm garip köyüm yagışı az suları eyice azalmış insanların yüzü glümseyemeyen garip köyüm bu yıl kışın gurak gecti baharın umut olsun yazın sabırlı olsun poyrazın berektli olsun rahmetin hayırlı olsun hayırlı olsun angaranın tozu dumanı onların olsun askere giden1996 tertip tüm kınalı kuzulara hayırlı teskereler.

Kış ayı şubat ayı ama bahar gibi şu zor aylarda ilim uşak köyum kırka köyümden sisli de olsa selam saygılar bizden galiii salıcakla kalın.

 

Üstadım..

 


   
2014-02-08
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları