Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 13 Mart 2014
Fahri HACICAFEROĞLU
Fahri HACICAFEROĞLU kimdir?
Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğup Of İlçesinde yaşayan ve hayata imtihan için geldiğini bilip bunun gereğini yapmaya gayret gösteren bir insan...
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Asrın Kölevizyonu!!!
Televizyonlar insanları adeta köle yapmak için yarışa girmiş. Daha önceleri köle yapmayı gizlerlerken şimdi alenen yapmaya başladılar. 24 saat yayın yapan tv (Çöplük) kanalları her saatine kölelik dersini koyup karşısına geçen akıllı akılsız herkesiz kölesi yapıyor! Bana birşey olmaz diyenleri,
Ben sadece haber izliyorum diyenleri,
Ben dini sohbetler izliyorum diyenleri,
Çok güzel programlar oluyor diyenleri,
Sağlık programları sayesinde çok şey öğreniyoruz diyenleri,
Ben bilmediğim çok şeyi televizyon sayesinde öğrendim diyenleri, karşısına alıp güldüre güldüre kölesi yapıyor. Neden kölesi diyorum diye düşünüyorsanız cevap olarak sadece bir örnek vermek istiyorum;

İnsanoğlu dünyaya sadece ve sadece ibadet için gönderildi ve bu ibadeti de Allah (Celle Celalühü) ve Resulünün (Sallahu Aleyhi Vesellem) gösterdiği şekilde yaparak yerine getirmesi gerekiyor. Aksi halde kimin isteğine göre hayatını ikame ettiriyorsa onun kölesi yani kulu olmuş oluyor!

Televizyon da bu araçlardan bir tanesidir. Ben bu aracın suçlu olduğunu söylemiyorum sadece günümüzde şer tarafından yönetilen bu televizyon kanalları, bir iki istisna haricinde tamamı tek merkezden yönetilerek insanları köle yapmaya çalışıyor.

Televizyonların köleleştirmesine izleyiciler maalesef çanak tutup, evlerde olmazsa olmaz arasına televizyonu yerleştiriyor. Üstelik evin en önemli yerine yerleştirilen bu araçlar, bu yerden eve hükmediyor.

Kimse konuşmayacak; sadece o konuşacak!
O ne gösteriyorsa yaşantımızda o olacak!
Neyi reklam ediyorlarsa, onu tüketeceğiz!
Neyi kötü gösteriyorlarsa, o nefret edilen olacak!
Devleti kim yönetecekse, o (tv) gösterecek ve bizde onu seçeceğiz!
Kimi dost gösterirse, o dostumuz olacak!Gibi emirleri veren televizyon, karşısındaki kölelerini adeta oynatarak kendine hizmet ettiriyor.

Nasıl mı? Şu saatte çok önemli film var... Eee ne olacak şimdi? Tabiki bütün işlerimiz o filme göre ayarlanacak. Hatta derdi İslam olanların(!) programları da o filme göre ayarlanacak! Tabiki efendim diyoruz ve programları o önemli filme göre ayarlıyoruz.

 Neyse filmi örnek verdiğim için birçok izleyici, "oo biz bu kölelerden değiliz" dediğini duyar gibiyim.

Her evde en az bir kişinin fanatik veya aktif izleyicisi, yani takipçisi olduğu Futbol söz konusu olunca akan sular duruyor!!!

Bu akşam maç var! Eee... Ne demek eee

Ooo kardeşim ben şu davamız için yapılan toplantıya gelemem, maç var!
Dinimi daha iyi öğrenmem için yapılan sohbete katılamayacağım, maç var!
Hafta sonu İslam düşmanlarını lanetlemek için yapılan mitinge gelemeyeceğim, maç var!
Maç var, maç var, maç var...
Bütün işler iptal çünkü maç var...
Başında saatlerce bekletip ne izletmek istiyorsa onu seyir ettiren,
Gece geç saatlere kadar başında tutup yatırmayan ve sabah namazını kaçırtan,
Eve misafir geldiğinde onunla konuşturmayıp, gelen komşuyu da kendine bağlayan,
Özellikle çocukları ekrana bağlayıp derslerinde başarısız yapan,
Şu televizyon varya...
Bu televizyonu tek merkezden yöneten İslam düşmanları, izleyicilerini kandırmak için kumandayı çıkarttılar, ardından kumandanın işe yaraması için birçok kanal kurdular. Kölelerini çoğaltmak için bu zehirli kanallara bal görünümlü kanallar koydular. Bu bal görünümlü ile aldattığı izleyicilerini aktif izleyici yaptıktan sonra diğer zehirli kanallara sokup zehirliyor. Bunu yavaş yavaş yaptığı için birçok izleyici zehirlendiğini anlayamıyor.

Neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok. İşin özü kontrolü Müslümanlarda olmayan bu televizyonları, kontrol bize geçene kadar kullanmayalım.
Mevla'm derdi İslam olanları bu pisliklerden korusun. Amin


   
2014-02-11
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları