Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
İdris KATIRCIOĞLU
İdris KATIRCIOĞLU kimdir?
Rize'nin Ardeşen ilçesinde dünyaya geldi. Erzurum ilahiyat Fakültesini bitirdi. Ardından Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler önlisans ve yine Anadolu Üniversitesi Sosyoloji lisans programlarını tamamladı. Halen Erzincan Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans programına devam etmektedir. Birçok bakanlığa bağlı kamu kuruluşlarında görevler yaptı. Eğitimci ve ilahiyatçı kişiliğiyle birçok yazı kaleme aldı. Yayınlanmış bir şiir kitabi bulunmakla beraber haftalık yazılarına da devam etmektedir. Evli, Necip Fazıl ve Mustafa adlı iki çocuk babasıdır
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Cemaat Holdingi ve Bezirgan Hoca
Sevgili dostlar Cemaat Holdingi olanca gayretiyle çalışmaya devam ediyor. Daha düne kadar gönül hareketinin mensupları diye parmakla gösterilen ve sevgi insanları diye tanıtılan kişiler artık sevimsiz tipler olarak aramızdalar.

Evet, Cemaat Holdingi bütün güdümlü yazar ve çizer kadrosuyla AK Parti karşıtlığı, CHP ve MHP şakşakçılığı konusunda tam gaz ilerlemekte. Pensilvanya'da gönüllü ikamette bulunan CEO, demagog, patron, ana muhalefet lideri vb. payelere layık gördüğümüz Gülen tüm hızıyla çalışmalarına devam etmekte. Doğan Medya grubu, CHP, MHP, BBP başta olmak üzere birçok parti medya ve STK'larla dirsek temasında bulunan Cemaat holdinginin hangi şantaj malzemeleriyle hareket ettiğini işin doğrusu merak ediyorum. Dershane olayında iktidara yolsuzluk sopasını gösteren cemaat acaba diğer aktörlere hangi şantaj malzemelerini göstermekte.


Siyasetle, parayla işinin olmadığı yalanıyla yıllardır nutuk atan Gülenist misyonerler artık ikna edecekleri mütedeyyin tabanı bulamaz oldular. Cemaat Holdingin gazete şebekeleri ve TV kanalizasyonları maalesef bizi böyle üslupsuz yazılar yazmaya itmekte. Dedik ya biz de bir zamanlar cemaat mensubuyduk, Geziyle beraber Cemaatin çirkin yüzünü gördük. Onun için biz yanlış yapsak hata şahsımızı bağlar ama Cemaat öyle mi? Peygamber Efendimizi kamyonetle gezdirenler! Rüyayla Peygamber efendimizden tweet talimatı alanlar! Türkçe olimpiyatlarını peygamberimizle izleyenler! bizim gibi olabilirler mi? Onlar nebevi emirle hareket etmekte!

Yazık çok yazık! Dini mübini ABD için satanlar, İslami ve onun değerlerini dünyalık uğruna peşkeş çekenler hiç utanma duygunuz yok mu? Her işinize Efendimizin adını karıştırarak kendinizi aklayacağınızı mı sanıyorsunuz? Hayır efendiler, fosseptik çukuruna batmakta olduğunuzu bilesiniz. Milletimizin emeğini çaldınız, gönül dünyalarını kararttınız, umutlarımıza gözyaşı doğradınız.  Bizleri haftalardır karamsarlığa iten, ekonomik, sosyal ve siyasal buhranlara sokan ehli cemaat! Hiç mi insaf ve merhamet duygunuz kalmadı?  Hiç mi okuduğunuz Risalelerden bir şey anlamadınız? Hiç mi Adavet ve uhuvvet kavramlarını okumadınız?

Yazıktır ve günahtır bu millete. İnsaf duygusunu taşıyan birilerinin yapamayacağı her şeyi yapan cemaat özür dilemese bile en azından susma yoluna gitmeliydi. Ama cemaat ve müfrezelerinin olanca saldırgan tavırları devam etmekte. Başbakana Yezit yakıştırması yapacak kadar aşağılıklaşanlar, Karun ve Firavun diyecek kadar divane olanlar nasıl konuşabiliyorlar şaşıyorum. Yok efendim Başbakan bize nasıl Haşhaşi dermiş. Bunu diyenlere şunu diyorum edepsizsiniz, yalancısınız, sahtekarsınız, ikiyüzlüsünüz. Başbakan Karuna ve Firavuna benzetildiği zaman sözüm ona hocanıza bir şey diyebildiniz mi? Ağzı bedduayla açılan, kolayca iğrenç sıfatlar kullanan ABD sakını hocanız onca hakaretleri ettikten sonra Başbakan size Haşhaşi demiş çok mu? Bu yaptıklarınıza bakılırsa Haşhaşi tanımlaması az bile.
Başbakan canlı yayında konuşuyor.İster istemez istenmeyen şeyler hiddet anında ağızdan da kaçabilir. Ama HoCEOfendinin yaptığı sohbetler canlı yayın değil; onca bilgisayar desteğiyle hazırlanmakta. Hiddet anında ki konuşmalar pekâlâ engellenebilirdi. Ama bu yapılmadı ve yapılmak istenmedi. Siyasetçinin yanlışlarına alışan ülkem insani din alimi gibi gözükenlerin maskelerinin düşüşünü gördü. Cemaatçi gibi gözükenlerin din bezirganlıklarına şahit oldu. Zaman Gazetesinin Tüvalet kağıdına dönüşünü gördü. Ehli cemaatin uzaktan kumandalı olduğunu, şahsiyetini tamamlamamış kişilerden oluştuğunu gördü.   
2014-02-15
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları