Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Ş.Mehmet ÇET
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Hedef Büyüyen Türkiye ve Erdoğan
17 Aralık 2013 güne Türkiye bir operasyonla başladı. Operasyonun gerekçelerine baktığımızda üç olayın da biri birleri ile alakası ve bağlantısı yok (Hukukçuların ifadelerine göre) esas amaç saklanarak ilk anda kamuoyunda kötü bir algı bırakmak ve bu operasyonlarla Başbakan Erdoğan'ın kendisine ve ülkeye zarar vermek görülmektedir. Operasyonlara baktığımızda siyasi ve ekonomik boyutu ön plana çıkmaktadır.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Yolsuzluk ve rüşvet olayına karışanların her kim olursa olsun mutlaka tespit edilmeli ve cezalarını çekmelidirler.

Fakat oynanan oyunda mesele yolsuzluk ve rüşvet olayı değil.

Asıl mesele yerel seçimlere az bir zaman kala yapılan bu operasyonların amacı hedef şaşırtarak Mart ayında yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerinde Ak partiyi halkın gözünde lekeleyip zayıflatarak Başbakan Erdoğan'ın gitmesi ve büyüyen küresel güç olma yolunda büyük adımlar atan Türkiye'nin önünün kesilmesidir.

17 Aralık operasyonuyla Ülkede yolsuzluk ve rüşvet algısı oluşturarak yeni siyasal bir yapının önünü açmaktır.

 17 Aralık operasyonunun en önemli ve gizlenmek istenen gerçeği Halk bankasıdır.

İran'ın sattığı petrollerin parası halk bankasın da toplanıyor.

 Türkiye, İran'a petrol alımı karşılığında TL olarak ödeme yapıyor. Ancak, İran'a uygulanan ekonomik ambargo sebebiyle İran, dünya ile ticaretini altın karşılığı sürdürüyor. Bu sebeple, Türkiye-İran ikili ticaret hacminin yarısı altın ticareti şeklinde gerçekleşiyor.

Ayrıca Hindistan Milli Petrol Şirketi ödemelerin Halk bank'sı üzerinden gerçekleşmesini planlandığını açıkladı. Türkiye, Kuzey Irak'taki petrol ve gaz rezervinin dünya pazarlarına açılması hususunda anlaştı. Yıllık 100 milyar doları bulabilecek bu cironun, transfer merkezinin Halk bank olması, Azerbaycan'dan Gürcistan'a ve oradan İtalya'ya uzanacak boru hattı projeleri için, geçtiğimiz günlerde Bakü'de imzaları atılan Şah Deniz 2 Anlaşması

Tüm bunların gerçekleşmemesi için Başbakan Erdoğan ve ekibinin saf dışı bırakılması gerekiyor!

ABD,  İsrail ve Avrupa'nın hesaplarına uymadığından buna itiraz ediyorlar.

 Oyun büyük Rahmetli Erbakan Hoca'nın ifadesiyle, ‘Bu bir meydan muharebesidir. Kimsenin tribünden seyretme hakkı yoktur!'

Onlara göre, ‘Başbakan Erdoğan gitmeli

Başbakan Erdoğan ve ekibi Cunta, MOSSAD ve Neo-con üçlüsünün hedefinde. 

7 Şubat, Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonları, Başbakan Erdoğan ve ekibini oyundan çıkarma girişimleridir. 

Sayın Recai Kutan beyin, ‘Necmettin Erbakan'dan sonra artık hedef Erdoğan'dır. Operasyonların sebebi bu.' sözleri de bu gerçeği işaret etmektir.

Mesele, Tayyip Erdoğan meselesi, mesele 'Türkiye'ye diz çöktürme'' meselesi! Bu kadar net!

  Günün sözü: Mahalledeki tüm köpeklerin aynı anda havlaması asla tesadüf değildir.  ( Çin atasözü )  

Kalın sağlıcakla


   
2014-02-17
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları