Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 15 Ağustos 2016
Muzaffer OĞUZ
Muzaffer OĞUZ kimdir?
www.belirtiyorum.com da köşe yazarı. 17 Mart 1971’de Düzce’de doğdu. Babasının işi gereği daha 5 aylıkken Kocaeli’ye göç etti. İlk, orta ve Lise tahsilini Kocaeli’de tamamladı. Trakya Üniversitesi’nde okurken tekrardan girdiği ÖSS sınavında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nü kazandı. Kimya öğretimini tamamlayarak aynı yıl (1994) Şanlıurfa ilinde Kimya Öğretmenliğine başladı. Bu arada İzmir’de 247. kısa dönem olarak vatani görevini tamamladıktan sonra Zonguldak iline tayin edildi. Zonguldak’ta 3 yıl çalıştıktan sonra 2000 yılında Kocaeli iline tayin oldu. Hala Körfez ilçede bir lisede müdür yardımcısı olarak görev yapıyor. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi mezunuda olan Oğuz, son 10 yıldır çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazıyor. Kocaeli iline hitap eden bir internet haber portalında (www.belirtiyorum.com) editörlük ve yazarlık yapmaktadır. A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı da olan Muzaffer Oğuz, evli ve 2 erkek çocuk babasıdır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Proje İstiyorum Proje…
30 Mart 2014 mahalli idareler seçimine şunun şurasında çok az bir süre kaldı.

Bir zamanların şirin ilçesi Körfezimizi yönetecek başkana, yetkiyi vermek için gün saymaya başladık.

Ancak bugüne kadar duymak istediğim ve az sonra aşağıda sizlerle açık açık paylaşacağım konuları henüz duyabilmiş değiliz.

Çünkü adaylar genel anlamda iç sorunların çözümüne odaklanmış durumdalar.

Başkanlık yarışının en iddialı 3 isminden duymak istediğimiz konuların başında yaşam merkezimiz, bir zamanların 'şirin' yakıştırmalarıyla anılan ilçemiz hakkında ne gibi projeleri olduğunu  duymaktır.

1971 yılından 1987 yılına kadar İzmit, 1987 yılından bu güne kadar da, bir zamanlar 'Kocaeli'nin en şirin ilçelerinden'  denilen  Yarımca'da yaşayan biri olarak projeler duymak istememin en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum.

Çünkü kim ne derse desin bu kente ömrümüzü vermiş biriyiz. Her köşesinde, en ücra köyünde mutlaka ayak izimiz vardır.

Bu nedenle kentimize artı değer katılacak her türlü projeyi olumlu görür, topluma, insanlığa yararı olan projeleri alkışlamayı kent halkının özlemle beklediğini salık veririm.

Kimsenin projeden bahsettiği yok, varsa yoksa ana fikri 'En iyisi benim...'  tarzında cümleler kuruluyor.

Ben artık dayanamıyorum...

Yıllarını kente vermiş bir kişi olarak,

Duymak istiyorum; ne zaman bu kent tabiri caizse 'Asayiş berkemal' olacak. Eski sakin günlere nasıl kavuşulacak?

Duymak istiyorum; tır trafiğinin halka eziyeti son mu bulacak? Ya da ne gibi tedbirler alınacak?

Duymak istiyorum; taş ocaklarının faaliyetleri  ne olacak?

Duymak istiyorum;  liman yapılmamış bir sahilimiz olacak mı?

Duymak istiyorum;  DubaiPort'un faaliyete geçmesiyle 1987 yılından bu yana yaşadığım Mimar Sinan Mahallesi'ni neler bekliyor? Bu konudaki görüşlerinizi açık yüreklilikle bizle paylaşmanızı istiyorum...

Duymak istiyorum;  yıllar öncesinin kültürel ve sanatsal etkinliklerinin hiç birini göremediğimiz kentimizde bu yönde neler yapılabilir?

Duymak istiyorum; kentimizde yaşayan bir çok engelli vatandaşımız ve özel eğitime muhtaç çocuklarımız için neler yapılabilir? Kent bu kişiler için de rahatça yaşanılabilir hale getirilebilir mi?

Duymak istiyorum; yıllardır acı çektiğimiz ulaşım sorunu ne olacak?

Bu listeyi uzatmak mümkün...

Ancak özetle ifade etmem gerekirse, proje duymak istiyorum, proje... gerisi hikaye....


   
2014-02-20
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları