Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
Halil İbrahim AKGÜN
Halil İbrahim AKGÜN kimdir?

Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Zemheride baharı yaşayan köy...
Merhaba.

Ülkemiz cennet vatanımız hakir insanımız  aha zemmeri cıktı en azılı soguklar vuuuvv demeden ceket paltoyu şöyle sarıp sarmalamadan olmadı kara kış olmadı yagmadı lapa lapa kar yagmadı salkım salkım rahmet yagmurları torpak kurudu icme suları icin  insanlar kendi kendine az kalmış bu yıl su işi cok zor deyo...
Birisi daha bahar yagmurları var diyo. Kimi aha secimler ve bu guvenilmez siyasetcilere yaradı bu havalar ne kar ne yagmur var bol bol siyasetcilerin palavraları bol bol vaadleri ve gürültü kirliligi var bangır bangır arabalarla verem bagırıyorlar.


Saf sade vatandaşım da az kaldı az deyip ya  sabır ya sabır deyip kafasını bile döndürüp bakmeyoo o eveli imiş verem insanlar bu hava şartları deyo verem bu nolucek hayat pahalılıgı deyo ve o kadar zor ki hayat şartları fakir insanlar market market dolaşıp acep hangisi daha uygun deye market dolaşıyo ucuz deye beledeyi ekmek kuyruguna giriyo ahga da yine başladı bu eski kuyruklu dönemler dedirdiyo insanlara..

Ankarada  mepustaki akadeşler güya vekil aha da  böyle vekillik olmaz olsun dedirtiyorlar verem kavga tekme tokat argo küfür ne ararsan vaar.

Biz böyle olsun deyemi  szleri oraya gönderdik yoksa siyaset gercekten böyle mi yapılıyor hic saygı yok hec sevgi yok nası bi şey se..

Şimdilerde siyasiler özellikle belediye başkan adayları var ev ev sokak sokak yanlarına aldıkları teşkilat mensupları ile deaaa ta irametli kemal sunal filimleri gibi kah bu mahalle senin bu cami benim edası ile verem sahte gülücük lü kırk yıllık ahbab cavuşmuş gibi sahte gülüş meler ile poz veee gardeş poz vee ki akşama fesbokta görüsüüünn ehe de biraz gül be gardeş gülmek işi de bi meziyet onlar alışmış  verem gülüyooolar.

secim hele bi bitsin aha da şuraya bi cizik atıyom naahhh biri ne tanır ne bi daha hatırlayan oluuu o orada kalı vesecim halı dir deyip dudak bükele gali ve bi daha da secilsele de secilmesele de aha da bi daha buralara hec amam hec gelmezler cünki dar sokaklarda kimselerin ugramadıgı yoksul sokaklarda kurulu saglık ocaklarına kadar geldiler ucra mahalle kahvelerine gelip nutuk attılar taaa uc varoşlara kadar sabahın köründe güya cemat le sabah namazı kılmaya geldiler secim icin  secim icin cami cami dolaştılar sakallı yaşlı  sokak sakinlerine  sahte gülücük ile poz verdiler sabahın köründe olsun olsun hala ihtiyacı olmayana bile beleş avanta kömür dagıtımı oluyo ya valla adamın iki katlı evi vaa ve işi var ve bu adam fakirim deye beleş avanta  kömür alıyo arkadaş bunun parası bizim emanet vergilerimizle  alınıyo ve bu etik deeel..

Daglarımızda kar yagmadı  derelerimizde su kalmadı ceşmelerimizde icecek su kalmadı her yere baraj deye akan suları dereleri kuruttular göcmen kuşlarına gelecek barajlarda su bırakmadılar ..

Hes  hes   diye bagıırdılar cevre cevre diye  ama kimse duymadı duymadı tabiat da şimdi öz alıyooo ..

Şu hökömet ile paralel yapı bi uzlaşsa bi barış olsa..

Kırk yıldır süren terör ile barış saglandı her şey güllük gülistanlık ta ama bi türlü paralel yapı deyolar bakam barış ne zaman olacek..

İnternet yasası cıktı deyolar..

Hsyk kanunu cıktı deyolar..

Halbuki bu kanun 2010 da yetmez ama evet le avrupa birligi ile uyum kanunları paraleli deye onlara uygun deye hazırlanmıştı halk bu avrupa işi biliyodur dogrusu bu deyo koca koca aydınlar yetmez ama evet dedik deye itiraf edyolar ve şimdi o koca koca aydın adamlar keşke keşke yetmez ama hayır desek deye dövünüp dizlerine vuruyolara tıp kı ava giden avcı bakmış tavşan haften hafiften geliyooo hec fark ettirmeden şöyle kurulaaa kurulaaa gez göz arpacık ya bismillahhh göööömmmmm toz duman arasında tavşan biii gidiyooooo vayyyy mısın sen atış yapan deyip dabanları yalıyor kacıyooo ve avşı elinde tüfek yaaahu biş neden böyle oldu derken bi ses gelmiş tefegin dibcigini(sapını) dizine dizine vur demiş bak tavşan yıkılır demiş abanak abanak şafaklamış  ya olursa edası ile tüfegi havaya kaldırp şöööyyyle biii koymuş dizinee

Ahhhhh Ammmmmmaaannnnnn demiş oldugu yere avcı abanmış kalmı tefek bi yere kendi bi yere yuvalanmış gözleri fal daşı gibi acılmış ama.

Bennnn netttim ulen demiş bi  şey  .......... etmiş ama feyda etmemiş işte yetmez ama evet deyen o aydın lar bile şimdi bizim abanak avcı gibi  vere di,zlerine  vururyo da noldu degişen kanun aynı  eski şekli ile devam deyip cankaya da tık tık olup devammm eh galiiii..

Yurdum insanı yaş kemale erdi mi bel büküldü mü saclar kiminin dökülüyo kimi kar gibi agarır da dert yürege düştümü işte cile cekilmeye başlandı demek o kahbe genclik o hızlı genclik savaş ucagı misali carrrtt diye gecip getmiş şimdilede o hastane senin yok bu dottor benim olmadı şu hastaneye eyi bi dottor gelmiş valla hencecik biliyomuş deyip yallahh da hastane para demek sıra demek cile demek sabır demek

beklemek demek yardım almak demak tedavi olmak demek kutu kutu ilac olmak demek zaman gecmek demek ilgi demek alka demek,şefkat demek yadda yabanda olan evlatlar tarafından aranmak demek kolu konşu tarafından sorulmak demek akraba eş dost tarafından hatırlanmak demek velasıl hasıl keram cile  cile demek işte her bir zaman icin de o kutsal mesleki yapan her dertli o cilekeş yaşta kulakları duymayan ilgiye muhtac insanları bi tebessüm gülücükle ,,Hoşşş geldiniz,, deyip tebessüm eden o kutsal degerlerimiz olan doktorlarımz var bazen onlar da insan onlara da haksızlıklar yapılıyor hatta şiddete bile maruz kalıyolar yurdumuzun en ucra köşelerine köylere kadar gidip care oluyorlar derman oluyorlar o yaban ellerde bi gülüş ile insanlara melhem oluyorlar tüm tüm doktorlarımıza minnet saygı  sevgi ile ..

Cünki her kim olursa olsun hastane köşelerini ve mapushane köşelerine kimseyi garip yalnız bi başına düşürmesin ama onları da başımızdan eksik etmesin cünki onlar olmazsa olmazlarımzdır insanlar gercek hayatın sorumlarını tedavilerini tüfürsüzca harcadıgımız  o şekalsiz  zamanlarımızı buralarda tedavi eddiroyoruz ..

Havasına suyuna sisli sisli sisi ne  hakir  insanına köyüm can köyüm kış ayında baharı yaşayan köyüm hala sis var ama hayat devam ediyo agacları budamaya başladık aşı zamanı  başladı dedim ya hamsinde zemeride biz baharı yaşıyoz ege böyle uşak böyle kırka köyum böle

En derin selam saygılarla bol bereketli afatsız bahar yagmurları ile  salaıcakla kalın.

Üstadımm..

 


   
2014-02-22
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları