Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 06 Temmuz 2014
  YAZARIN SAYFASI
Necmettin Erbakan'ın Dilinden Davam
Rahmetli Erbakan hocamızın ne kadar öngörülü bir insan olduğunu bu gün daha iyi anlıyorum. Ülkemizin ve komşu ülkelerin geçirdiği bu süreçte üstün zekâsıyla ülkemizin geleceği için hayati tespitler ve çözümler sunan hocamızın muhteşem önerilerini bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum onun anısına inşallah...

Erbakan hocamın dilinden davam Ey kardeşlerim: hayat doğruyla yanlışın güzelle çirkinin faydalıyla zararlının, adaletle zulmün mücadelesinden ibarettir. İslam sadece Müslümanlara değil bütün dünyaya huzur ve barış getirecek değerleri taşımaktadır. Erbakan hocamız maneviyatın, imanın, güzel ahlakın ülkemiz açısından önemini ve materyalist, eğitimin ne denli tehlikeler içerdiğini bakın nasıl detaylı açıklamış maşallah..

Bir ülkenin asıl gücü tankı topu parası değil imanlı evlatları inançlı gençleridir. Gençler de bu teminatıdır.239.sayfa Faizci kapitalist düzen, materyalizmi esas alıp insanların nefis terbiyesine ve manevi gelişmesine önem vermediği için ahlak bozukluğuna itmektedir. Buda kapitalizmin en büyük tahribatıdır. Ayrıca iflas ve yıkımın da temel sebebidir.221.sayfa

Bu noktada yapmamız gereken dört ana ilkemiz vardır. Bunlardan birincisi 'Ahlak ve maneviyattır' bu ilke en önde gelen bayraktır. İkincisi ‘şahsiyetli dış politika' güdülmesidir. Türkiye'nin uydu değil lider ülke olmasıdır. Niçin lider ülke olacakmışız peki? Başkalarına üstünlük sağlamak için değil, bütün insanlığın beklediği, özlediği hakkı üstün tutan dünya nizamının kurulması için Türkiye'nin güçlü bir ülke olması gerekiyor da onun için! Üçüncüsü: müstemleke tipi kalkınma değil ‘Lider' ülke kalkınma tipi esastır.

Dördüncüsü ise yeryüzünde ifsadın önlenmesi Türkiye'nin bütün insanlığın saadeti için çalışmaktır.229.sayfa Sayın Erbakan hocamız DARWİNİZMİN nasıl bir tehlike olduğunu anlatıyor! 21. asrın başında yeni hedeflerimizi belirlerken geçmişte yapılan yanlışlardan ders alınması şarttır! Nedir bu dersler? Öncelikle materyalizm değil maneviyatçılık esas alınmalıdır. Zira totaliter rejimlerdeki tüm baskılar materyalizmin ve( Darwinizm felsefesinin )bir sonucudur.

Darwinizime göre, kuvvetli ırkların zayıf ırkları yok etmesi, doğanın bir gereğidir. İlerleme için ortada bir düşmanın olması ve bu düşmanla devamlı savaşılması hayatın kanunudur. Bu yüzdendir ki bütün totaliter rejimlerde diktatörler, hep bu yanlış zihniyetin etkisi altında kalmış, bu zihniyetin egemen olması için gayret göstermiş, materyalizme saparak maneviyatı yok etmeye çalışmıştır. Ama bu asrın sonunda bir yandan meydana gelen ilmi gelişmeler, Darwinizmin ve materyalizmin artık geçerli olmayacağını ortaya koyarken, temeli şefkat, sevgi, kardeşlik, huzur ve barış olan maneviyatçılığı ön plana çıkarmıştır.

Bugün Rusya da bile insanlar akın akın kiliselere gidiyor. Bundan dolayıdır 20. asırdan alınacak en önemli ders materyalizm değil maneviyatçılık, bir diğer ifadeyle savaş değil barış dersidir. 199. Sayfa. Nasıl insanlık; bugüne kadar adeta gündüz ve gecenin birbirini takip ettiği gibi hep hakkı üstün tutan bir aydınlık saadet döneminden sonra kuvveti üstün tutan bir karanlık zulüm dönemi yaşamışsa takriben 3 asırdan beri insanlığa zulüm eden karanlık batı medeniyetinin arkasından şimdi inşallah hakkı üstün tutan aydınlık saadet dönemine geçecektir.225.Sayfa

Bugün yeni bir çağa, yeni bir fethe ihtiyaç vardır insanlığın hasretle beklediği bu yenidünyaya, yine bu millet öncülük edecektir. Şerefli bir milletin ve bir tarihin evlatları öncülük edecektir.235.sayfa Tarihin dönüm noktasındayız! Ya tarihte şerefli yerimizi alacağız ya da sömürgeleşip bazı ülkelere vilayet olacağız.221.sayfa Batı medeniyeti ne kendisini nede İslam medeniyetini tam olarak tanımaktadır. Batı ile şefkatle ve dostane ilişki kurulup gerçeklerin anlatılması insanlığın faydasınadır.

BİZİM DAVAMIZ İSLAMDIR

İnsanlığın kurtuluşu ancak İslam ile mümkündür. İslam Allah yapısıdır dolayısıyla mükemmeldir. İster gecenizi gündüzünüze katıp çalışın ister yan gelip yatın bu hak davanın başarısını ne bir gün öne alabilirsiniz ne bir gün geciktirebilirsiniz. Sizlerin bu çalışmaları ve dünyanın bu gidişatı karşısında hiç kimse İSLAM BİRLİĞİ'NİN kurulmasına mani olamayacaktır. Bu, kaçınılmaz bir zarurettir. 

İSLAM BİRLİĞİ MUTLAKA AMA MUTLAKA KURULACAKTIR.

Batı ister Doğu, hangi sistem olursa olsun ahir ömrünü yaşamaktadır. Herkes bilsin ki Allah nurunu tamamlayacaktır. Bütün bu önemli konuları tarih önünde ve milletimin önünde yüksek huzurlarında böylece ifade ettikten sonra son olarak şunları söylemek istiyorum: Ben bu mücadeleyi ikbal, makam, şöhret veya seçimlerde bana oy versinler diye yapmadım. BEN NE YAPTIYSAM ALLAH RIZASI İÇİN YAPTIM. NECMETTİN ERBAKAN. 243.sayfa NECMETTİN ERBAKAN Hocamıza Allah'tan rahmet diliyor mekanın cennet olması için dua ediyorum inşallah.

*KAYNAK: NECMETTİN ERBAKAN DAVAM kitabından alınmıştır.

   
2014-02-26
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları