Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 10 Kasım 2015
Ziya GÜNDÜZ
Ziya GÜNDÜZ kimdir?
1982 Şanlıurfa doğumlu. Yaklaşık 13 yıldır basım ve yayım işleriyle uğraşmakta. Haber sitelerinde, ulusal gazetelerde, yerel gazetelerde, muhtelif dergilerde makaleleri yayınlandı. Halen İstanbul merkezli Vuslat Dergisi’nde editör olarak görev yapmakta. Yazı çalışmalarına devam etmektedir. Yazar Evli olup, üç çocuk babasıdır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Türkiye'nin Gündemi: Dinleniyoruz!
Türkiye'de gündem çok hızlı değişiyor. Bugünlerde gündemin birinci maddesi, telefon dinlemeleri, ses kayıtları, montajlar...

Herkeste bir korku var, acaba bende dinleniyor muyum?  Dinleniyorsam sonum ne olacak? Aile düzenim gider mi? İşimden olur muyum? Bunun gibi sorular, herkesin aklına gelebilir.  Öncelikle rahat olun, dinlenilmekten korkmayın.  Zaten hepimiz, Allah (c.c.) tarafından dinlenilmekteyiz. Allah'a vereceği, hesabın hesabını yapanlar, ne telefonda yanlış konuşurlar, ne de günlük hayatlarında. Çünkü onlar, İlahi Sistemin devamlı kayıtta olduğunun farkındadırlar. İlahi Sistem, bizi daima dinlemekte... Günü geldiği zaman, oynadığımız filmin özeti bize sunulacaktır.

Rabbimiz, hayat kitabımız Kur'an'da şöyle buyurmaktadır:

'...öyle ki, Kıyamet Günü onun önüne, her şeyi açık açık kaydedilmiş bulacağı bir sicil çıkaracağız.' (İsra, 17 / 13)

Yine başa dönecek olursak, yeni beşerin, beşeri dilenme hadisesine... Elbette ki, bir başkası tarafından dinlenmek özel hayat girmek büyük bir alçaklıktır.  Biliyoruz ki, bu yasal olmayan dinlemelerden dolayı, nice insanın evine ateş düştü.  Nice ocaklar söndü. Birçok mahsum insan, sırf inancından dolayı, yıllarca cezaevinde yattı. Halen inancından dolayı, cezaevinde yatan, insanlar var. Bu insanların hiçbir suçu yokken, telefon kayıtlarından yola çıkarak, kimini devleti yıkmakla, kimini de örgüt üyeliğinden, kimini ise örgüt liderliğinden müebbet hapse mahkûm ettiler. Kendilerince, uydurdukları hayali suçlamalarla...

Türkiye'de İslam'a hizmet eden cemaatler, dernekler vakıflar, telefon dilemelerinden, fiziki takipten çok çektiler. 'İslam için yapılan hizmetler', birileri tarafından devamlı, 'terör' kategorisine sokuldu. Bu vesileyle İslam'a hizmet edenlerin alanları oldukça daraltıldı. İnsanlar öyle bir duruma geldi ki, şu kelimeleri konuşmaz oldular: 'Cihad, Tevhid, Hizbullah, İslami Devlet, Şeriat, vs.' oysaki bu kelimelerin hepsi, Kurani bir kavramlardır. Kur'an, kavramları bize yol gösteren kavramlardır. Ama gizli güçler, bu kavramları kullananları öyle bir hale soktular ki, telefonda veya internette bu kelimelerin geçtiği her cümle dinlenme ağına takıldı. Dolayısıyla da dinlenme ağına takılanların, hayatları bu kelimelerden dolayı birileri tarafından bitirilmeye çalışıldı. Nice hayatlar, karanlık odalarda söndürüldü!

Elbette ki, zalimlerin bir hesabı varsa, Allah'ın'da mutlaka bir hesabı vardır.  Allah'ın hesabı, bütün hesapların üstündedir.

İnsanları dinleyen bu alçak zihniyetin, Allah'ın dinlemesine takıldıklarını unutuyorlar. Allah'ın bütün konuşmaları, bütün herkesin hayatını kare kare bir film şerdi gibi, kaydettiklerinden haberleri yok galiba!

Siz birilerini dinleyerek, onların geleceğini söndüğünüzü zan ediyorsunuz, aslında kendi geleceğinizi söndürüyorsunuz ama bunun fakında değilsiniz!

Siz birilerini dinleyerek, topluma rezil etmek istiyorsunuz, aslında bunu yaparak ahirette kendi aleyhinize belge hazırlıyorsunuz!

Allah'ın, insanları dinlemesi izlemesi ve yaşadığımız her şeyin kayıt altına alındığı İlahi Sistemde hata olmaz. Allah'ın dinlemesi, bilmesi kusursuzdur. O her şeyi en iyi işiten ve bilendir.

Yüce Rabbimiz Kur'an'da şöyle buyurmaktadır:

'Muhakkak sizin üzerinizde hafız (gözetleyici) melekler var. Kiram (değerli) kâtipler var. Her ne yaparsanız bilirler' (İnfitar, 82/11-12)

Evet, bütün insanlık Allah (c.c.) tarafından dinlenilmektedir.  Konuştuğumuz, yaptığımız her şey melekler tarafından kayıt edilmektedir. Zamanı geldiğinde yaptıklarımız önümüze konacak ve yaptıklarımızın hesabını vereceğiz.

Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!..


   
2014-02-27
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları