Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 29 Haziran 2014
Semra ATASOY
Semra ATASOY kimdir?
Arkeolog Yazar, Özlem yayınlarından altı adet çocuk öykü kitabı ve bir adet şiir kitabı, yetişkinlere yönelik siyaset ve kadınlarımızı anlattığı deneme anı kitabı "AŞKIN ADI TURUNCU" ve "GÜNEŞ YENİDEN DOĞAR MI?"adlı romanın yazarıdır.
Email: [email protected]
  YAZARIN SAYFASI
Zaman Dediğin Nedir ki...
Zaman hızlı akıyor, aslında gerçekten hızlı akıyor. Zaman kavramı çok farklı. Evren de bilinen tüm gezegenlerde zaman farklı akıyor. Venüs zamanı farklı, Mars, Satürn zamanları daha farklı. Dünya zamanı ise çok farklı. Her gezegenin kendi etrafında dönüşü ve güneş etrafında dönüşüne göre zaman oluşturulmuş. Zaman elle tutulur bir kavram da değil. Güneş etrafında dönüşü tamam da, ya manevi anlamda ki dönüşü kaç an'da oluyor.

Şu an herkesin dilinde, 'bana zaman yetmiyor,' cümlesi sakız olmuş durumda. Evet, haklılar, zaman gerçekten yetmiyor. İstanbul gibi koca şehirlerde ise hiç yetmiyor. Çünkü vaktin büyük kısmı yollarda geçiyor. Yollarda uzun zaman harcıyoruz ama ruhumuzu bekleme moduna aldığımız için o süreyi kısaymış gibi algılıyoruz, sonra işlerimizi yapmak için harekete geçtiğimizde uyku zamanı geliyor.

Manevi anlamda da ruhsal tekâmülümüz için süre hızlandırıldı. İnsanlar bir atlıkarıncaya binmişçesine ruhun eğitimi için yaşanması gerekenleri hızlandırılmış çekimde yaşıyor. Büyüyor, iş buluyor, sevgili buluyor, evleniyor, işini değiştiriyor, sevgilisini değiştiriyor, evliliğini yıkıyor, başka sevgili buluyor, başka iş buluyor, daha başka sevgili buluyor ve bu büyük bir hızda bu şekilde ilerliyor.

Burada amaç, insanın bunu fark etmesi ve bu çemberden çıkması. Yoksa her şey birbirinin tekrarı şeklinde ömrünün sonuna dek sürecek ve sonunda ölecek.

Sonra her şey tekrar en baştan...

Başka gezegenlerde, başka zamanlarda, başka hayatlarda, başka sınavlarda...

Şimdi birçok kişi, ne başka zamanı ya da hayatı diyecek ama kısaca şöyle açıklayayım; Allahın sonsuz gücü olduğuna inanıyorsun da, bu sonsuz gücü yalnızca dünya gezegeni ve 70 yıllık ömürle nasıl sınırlıyorsun?

Güç sonsuz da, yalnızca bir dünya ve bir insan kadar mı sonsuz...

Peki, bahsedilen yetmiş bin âlemi nasıl açıklarsın o zaman...

İşte ruh, bu yetmiş bin âlem içinde eğitilecek ve kıvama getirilecek. Bu yüzden her ruhun hızla akan zaman içinde uyanması ve gerçeği fark etmesi gerekli.

Gerçek ne?

Gerçek şu, insan ol ve içindeki tanrıyı hatırla.

 


   
2014-03-07
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları